Jediný a jedinečný voicebandový soubor
se vrací s tím nejlepším,
co kdy stvořil!

Úvod > Články

Články

Sledujte nás na YouTube

Jdeme s dobou. Nyní můžete sledovat naše videa na YouTube

Ještě váháte, jestli nás podpoříte na Startovači? Koukejte a neváhejte!

Nikol Bruncliková - 23:25 31.03.2016

S tím nejlepším jedeme do Mikulova

celý článek Galerie Konvent - 11:19 30.04.2015

Přijímáme nové členy

Velevážené publikum, věrní i nevěrní fanoušci a kamarádi! Chcete s námi hrát? Jste rádi trapní, máte vadu řeči či zpíváte falešně? Přesně tohle potřebujeme! Těšíme na nás s Vámi! Tak už neváhejte a kontaktujte Kristýnu na kozlovska.kristyna@gmail.com

N.B. - 01:24 26.04.2015

Ve tmě hlas, ve světle ticho

Brněnské uskupení Ústaf v rámci brněnského alternativního divadla, stejně jako na národní možná na evropské úrovni patří k souborům, které kontinuálně s pečlivostí tříbí žánr „voicebandu“, jehož prorokem byl kontroverzní český avantgardní divadelní experimentátor E. F. Burian, který jím oslňoval na světových přehlídkách. Otázkou také zůstává, kdo jiný si na takto specifickou formu troufá. Principál souboru Zdeněk Šturma spolu s početnou skupinou spolupracovníků tak přejal až vyšinutý perfekcionismus a také nejednou oslnil skutečně širokou veřejnost i mimo tu, která kultovní produkce souboru Ústaf opakovaně navštěvuje (za jeden z velkých úspěchů souboru lze např. považovat jeho účinkování při předávání ceny Magnesia litera či spolupráci na pozoruhodné inscenaci Velemarš Filipa Nuckollse).

celý článek Martin Macháček - 16:46 10.09.2013

Matka – svědomí dramatika

Do řady inscenací německých textů v brněnském HaDivadle „připochodoval“ Velemarš. „Rozběsněný dav myšlenek“ tematicky extenzivního textu Wolframa Lotze upravili dramaturg Jan Havlice s režisérem Filipem Nuckollsem do podoby dekadentního kabaretu, který se ve své druhé části láme do existenciální, snové revue (nejen) o nesmrtelnosti.

celý článek Martin Macháček - 12:24 04.05.2013

novější starší