Jediný a jedinečný voicebandový soubor
se vrací s tím nejlepším,
co kdy stvořil!

Úvod > Články

Články

Zaklínání malého Radka

Zaposlouchejte se v minutě šestadvacáté do kritiky Jany Cindlerové na Českém rozhlase 3 o představení  Zaklínání malého Radka.

Jana Cindlerová - 23:18 10.11.2012

Měna a divadelní inflace

Ten nápad je originální, jeho provedení textové a divadelní už o něco méně. Brněnské HaDivadlo připravilo k oslavám státního svátku inscenaci Česká měna. Je důležité zmínit, že titul vznikl na objednávku obecně prospěšné společnosti Dny české státnosti a brněnská scéna jej premiérovala v hlavním městě stylově přímo na svatého Václava za přítomnosti televizních kamer. (Kéž by se takového mediálního humbuku dostalo také inscenacím, které zrovna nic neoslavují či nepřipomínají!)

celý článek Luboš Mareček - 15:53 13.05.2012

Když si bankovky postaví hlavu

Brněnské HaDivadlo uvedlo první český peněžní sitcom. Shodnou se Karel IV., Emma Destinnová, Božena Němcová či J. A. Komenský co dál s Českou republikou?

celý článek Kateřina Slámová Bartošová - 15:40 13.05.2012

Česká měna jako drama bude dnes uvedena v ND

Knize Česká měna, která vyšla tento týden, se dostalo rovnou divadelního zpracování. S podtitulem Monetární divadelní symfonie se předvede dnes večer na Nové scéně pražského Národního divadla.

celý článek Eva Rajlichová, Pavel Cyprich - 15:34 13.05.2012

Je tak lehké najít zase cestu k nám

K oslavám výročí listopadového převratu přispělo i brněnské HaDivadlo nedeklarovaným slavnostním představením Monetární symfonie Česká měna. Do slova „monetární“ ukryli autoři – Anna Saavedra a Marián Amsler s dramaturgem Janem Havlicem – nejenom postavení českého platidla v okolním světě, ohlédnutí za ekonomickou politikou zemí Koruny české, ale i formu inscenace, jejíž součástí je znamenitý Voiceband.cz dirigenta Zdeňka Šturmy nahoře „na kůru“.

celý článek Jiří P. Kříž - 15:18 10.12.2011

novější starší