Jediný a jedinečný voicebandový soubor
se vrací s tím nejlepším,
co kdy stvořil!

Úvod > O souboru > Členové > Bývalí členové > Lenka Jonáková

Lenka JonákováLenka Jonáková ustaf

Před tím, než jsem se měla narodit, maminka zasadila v truhlíku na balkóně spoustu sazeniček holandských tulipánů, které hnojila a zalévala jako divá. Když se pak se mnou v uzlíčku vrátila z porodnice, našla v truhlíku jen jednoho červeného tulipánkového mrňouse… A tak vzniklo podobenství mě, prcka představujícího tuto právě vykvetlou neduživou kytičku. Chápejte, maminka si musela svůj pěstitelský nezdar nějak odůvodnit, protože mému dědečkovy vyrostly z těch samých sazeniček v temném koutě sklepa v kartonových obalech naprosto výstavní mega tulipány.

Do svých sedmi let mi rodiče tvrdili, že si mě vzali ze skladu, a že jestli budu zlobit, vrátí mě tam zpátky. Dost lidí si myslí, že mě tento příměr mých rodičů poznamenal do budoucna, ale já si to nemyslím.

Po páté třídě jsem šla na Gymnázium Křenová a po gymnáziu na ČVUT v Praze, kde studuji do dnešních dnů letadýlkovědu. Vlastně jsem chtěla být původně kouzelníkem a pak herečkou, ale život nás někdy zavane krapítek jinam. A taky jsem chodila do floorballu a karate a aerobiku a aqua-aerobiku a zpěvu a akordeonu a dramaťáku a tenisu a skákala jsem z letadla a předcvičovala powerjogu, ale teď už chodím jen do Voicebandu a baletu a běhám.

Mějte se famfárově.